субота, 18 грудня 2021 р.

«Йде Святий Миколай, ти добром його стрічай!».

 За вікном сніжок летить,

Вітром завіває.

Тож спішіть усі до нас

На свято Миколая.

День Святого Миколая – особливе свято. Всі його чекають з нетерпінням, щоб попросити здійснення своїх найзаповітніших мрій. З особливим нетерпінням чекають на день зустрічі цього доброго святителя діти, бо для них, насамперед – це свято веселощів та подарунків.

В громаді с. Соколова пройшов літературно-музичний ранок та година духовності «Йде Святий Миколай, ти добром його стрічай!».








вівторок, 14 грудня 2021 р.

"Чорнобильський пил на роки осідає"

 14 грудня – день, коли Українська держава вшановує героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.Насамперед, це день мужніх та самовідданих людей, які у 1986 році прийняли доленосний виклик, щоб захистити не тільки Україну, але й усе людство від руйнівного впливу зруйнованого внаслідок аварії на Чорнобильської АЕС 4-го енергоблоку. Дякуємо всім учасникам ліквідації наслідків техногенної катастрофи на планеті ХХІ століття, які виявили героїзм,мужність. Нехай ніколи не повториться жах Чорнобильської катастрофи. В бібліотеці оформлено перегляд літератури"Чорнобильський пил на роки осідає"





" Права людини понад усе"

Мораль і право,

Право і Закон-

Рушійні сили для життя людини,

А їх зання надасть нам вірний тон

У розвитку держави - України.

Щорічно 10 грудня в світі відзначають Міжнародний день захисту прав людини. Ця дата була впроваджена Генеральною Асамблеєю ООН в 1950 році на честь прийняття 10 грудня 1948 року Загальної декларації з прав людини. Декларація стала першим світовим документом, що сформулював положення про права людини. В бібліотеці відкрито постійно діючий інформаційний куточок" Я маю право!Знаю!Дію!Захищаю!". Відповіді на безліч правових питань, для ознайомлення з базовими знаннями про свої права, уміння використовувати їх на практиці та за потреби захищати.





четвер, 2 грудня 2021 р.

«Не дай СНІДУ шанс»

 Щорічно 1 грудня згідно з рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Генеральної Асамблеї ООН, прийнятими в 1988 році, відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей день започатковано з метою підвищення обізнаності про епідемію СНІДу, викликаної поширенням ВІЛ-інфекції, а також, як день пам’яті жертв цього захворювання.

В бібліотеці оформлено перегляд літератури"«Хто попереджений – той захищений»

Пам’ятаймо! СНІД ще не переможений, ось чому нам так важливо навчитися слухати тих, хто опинився по той бік біди. Носії ВІЛ – люди, які хочуть жити. Бережіть себе, піклуйтеся про ближніх і нехай Всесвітній день боротьби з ВІЛ об’єднає всіх і кожного не тільки 1 грудня, а й у всі інші дні в році.



пʼятниця, 26 листопада 2021 р.

" 100-річчя ІІ зимового походу Армії УНР"

У листопаді-грудні цього року виповнюється 100 років Другого Зимового походу Армії УНР- останньої спроби збройним шляхом повернути втрачену державність. Водночас Україна вшановуватиме вояків Армії УНР, розстріляних біля містечка Базар.

З 25 жовтня 1921 р. розпочався Другий Зимовий похід частин Армії УНР, який став останньою спробою українських національно-державних сил відкритим військовим шляхом здобути незалежність України в ході національно-визвольних змагань 1917-1921 років.Загальне командування Повстанською Армією здійснював Юрій Тютюнник, начальником штабу був полковник Юрій Отмарштейн.

В бібліотеці оформлено перегляд " 100-річчя ІІ зимового походу  Армії УНР", перегляд документального фільму" Невідома Україна"





середа, 24 листопада 2021 р.

" Вогонь скорботи в серці навіки"

Запалимо свічки, помолимось в скорботі,

За тих невинних жертв Голодомору днів,

Шануймо рідний край і хліб,що кров'ю -потом

Вирощує народ, щоб кожен ситно жив.

Голодомор 1932 - 1933 років в Україні – жахлива сторінка нашої спільної історії. Нині українське суспільство переосмислило наслідки, характер, масштаби трагедії і гідно вшановує пам'ять мільйонів співвітчизників.
З особливою силою правда про Голодомор зазвучала в незалежній Україні після 1991 року. Результатом зусиль громадськості та держави стало визнання Голодомору актом геноциду українського народу. Кожен громадянин повинен знати масштаби цієї трагедії, пам'ятати й передавати ці знання дітям, аби подібні трагедії не могли повторитися ніколи.

До Дня пам'яті жертв голодомору оформлена виставка-факт: «Землі моєї скорботні роки», де кожен бажаючий зможе ознайомитися з літературою про Голодомор – геноцид нашого народу: це документи, свідчення очевидців, а також «Національна книга пам'яті жертв голодомору», «Смертю смерть подолали», «Український Голокост», «Лиха коса голодомору: 1932-1933 роки» та інші.




вівторок, 23 листопада 2021 р.

" Україна- територія гідності та свободи"

У чистім небі жайвора пісні

В блакитні далі линуть безупинно...

Ще ніби вчора в чорному вогні

Палав Майдан тривожної години.

З нагоди Дня Гідності та Свободи, що відзначаємо в Україні щороку 21 листопада, у бібліотеці  розгорнуто тематичну книжкову виставку. Нагадаємо, що цього дня в нашій державі віддають шану патріотизму та мужності громадян, які були учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013–2014 років і стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та прагнень до європейського майбутнього.На виставці експоновано видання відповідної тематики українських та зарубіжних авторів. Це – монографічні дослідження, фотоальбоми, хронологічні довідники, літописи очевидців тих історичних подій та літературні твори, які висвітлюють ті доленосні для України події.








вівторок, 9 листопада 2021 р.

" Мова - коштовний скарб народу"

Мова - державна перлина,

Нею завжди дорожіть:

Без мови немає країни -

мову, як матір любіть!

9 листопада - День української писемності та мови, а також цього дня вшановуємо преподобного Нестора Літописця. Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те,що живе в наших серцях. Українська мова - багата, ніжна й ласкава,чиста,правдива,мудра, доброзичлива,глибокодумна. Багатство української мови виявляється в тому, що нею можна висловити найскладніші думки, найтонші почуття і переживання, передати враження про бачене, почуте,прочитане.

В бібліотеці представлена книжкова виставка"Мова - коштовний скарб народу", яка ознайомить користувачів з історією походження, культурою та розвитком становлення українськох мови, зі  творчістю видатних українців.





четвер, 28 жовтня 2021 р.

"Війна така далека і близька"

 У кожнім місті, в кожному селі

Сліди історії стоять.

З граніту зроблені солдати,

Нам про минуле хочуть розказати...

28 жовтня  Україна  відзначатиме 77-му річницю вигнання нацистських окупантів із України. В цей день вшановуємо українців, які віддали життя, виганяючи нацистських окупантів, будучих в лавах Червоної  армії або Української повстанської армії.Вигнання нацистів з українських територій стало можливим завдяки масовій участі українців у лавах як Червоної армії, так і українського визвольного руху.В бібліотеці оформлено книжкову виставку" 28 жовтня - звільнення території України від нацистів". Користувачі бібліотеки ознайомилися з виданнями, в яких відображаються події визвольної боротьби 1941-1944рр.Проведено " Ритуал пам'яті " за участі  старости Соколівського старостинського округу Титули Андрія Петровича, працівників старостату, працівників школи, культури та жителів села з покладанням квітів до обеліску.








пʼятниця, 15 жовтня 2021 р.

" День Захисника України"

Козаки - це сильні люди!

Козаки - безстрашні люди!

Козаки - борці за волю!

За народну щасливу долю!

Слава Україні! Героям Слава!

День захисника України- свято, що відзначається в Україні 14 жовтня у день святої Покрови  Пресвятої Богородиці водночас з днем Українського козацтва.Свято - вшанування мужності та героїзму захисників незалежності  і територіальної  цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві  та  на підтримку ініціативи  громадськості.В бібліотеці оформлена книжкова виставка"14 жовтня День захисника України". Експозиція вміщує літературу, що висвітлює мужність та героїзм наших воїнів, їх безстрашність та патріотизм, виставку доповнюють публікації з періодичних видань.


 


вівторок, 5 жовтня 2021 р.

" Бережіть літніх - це ми в старості"

Схилилась яблуня до тину,

Сповна віддавши урожай.

Не ображай стару людину,

Чи чуєш ти, не ображай. 

1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН, а в Україні це також і День ветерана. В бібліотеці пройшла година добрих справ до Дня людей похилого віку. Бібліотекар Галина розповіла, що кожна людина, роблячи добрі справи, повертає своє добро сторицею; людина, яка говорить добрі слова, піднімає настрій оточуючим та побажала, щоб кожен день додавав бадьорості, щоб сонячне проміння зігрівало серця, а слова подяки возвеличували.



 

 

вівторок, 21 вересня 2021 р.

" Війні немає забуття - згадаймо подвиг партизанів"

  Йшли селом, йшли селом партизани, 

По землі українській, невільній землі. 

І у кожного зброя була за плечами,

І у кожного смуток і біль на чолі. 
 
22 вересня у нашій країні відзначається День партизанської слави. Свято партизанської слави встановлено в Україні на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів, увічнення їхньої пам'яті.
В бібліотеці оформлена книжкова виставка" Стежками партизанської слави" , присвячена підпільно - партизанському руху в період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр.

 


середа, 1 вересня 2021 р.

" Ласкаво просимо до Країни Знань"

 Нам школа дивний світ відкрила,

Щодня нові знання дає.

Ну,а знання - велика сила,

Й велика мудрість в цьому є.

1 вересня – День знань, хвилююче свято для всіх. 1 вересня - це всенародне свято, адже завдяки знанням людина досягла сучасного розвитку.  

З нагоди дня знань  в бібліотеці оформлено книжковий калейдоскоп

 " Ласкаво просимо до Країни Знань". Бібліотека  вітає усіх з початком навчального року, бажаємо міцного здоров'я, впевненості у власних силах та відвертого прагнення до нових знань, адже вони - це сила!









четвер, 26 серпня 2021 р.

"Моя країна - незалежна Україна"

 Україно величава!

Ти для нас - єдиний дім.

Тобі -30, ти - держава,

Розквітай на радість всім.

День незалежності України – головне державне свято України, що відзначається щороку 24 серпня. Цього року  святкуємо 30 років незалежності своєї країни, упродовж яких вони відстоювали своє право бути вільними.

В бібліотеці пройшов відеоперегляд " Україна - моя Батьківщина", оформлена книжкова виставка"Моя країна - незалежна Україна", Виставка об’єднала в собі книги, в яких описана історія нашої країни, книги про символи національної та державної величі, а також захоплюючі розповіді, присвячені людям, які вплинули на розвиток боротьби за незалежність.



 


 

четвер, 12 серпня 2021 р.

" Моє село - частинка України"


 
Моя, Соколова,життя мого вічна колиска,

Ти в серці моєму, ти рідний мій батьківський край.

Куди б не закинула доля, далеко чи близько,

До тебе повернусь, ти завжди на мене чекай...

2 серпня в Соколівській громаді відбулося свято- День села.
Кожен населений пункт має свою історію,а історію свого села, ми творимо самі. Соколова відсвяткували день рідного села. На святковий концерт завітали не лише односельці, а й багато гостей.Своїми піснями звеселяли душу творчі колективи с.Соколова, с.Куманівці, с.Березна, духовий оркестр БК м. Хмільника
За сценарієм свята увага була приділена всім категоріям жителів села.
Багато добрих слів привітання та цінні подарунки отримали жителі села. Впродовж свята працювала кухня,де кожен бажаючий, безкоштовно, міг почастуватися смачними стравами. Були конкурси та цінні призи, фотозони, магазин - кафе Радой ,морозиво. Дитячій радості не було меж, оскільки для них встановлено батут. Завершилось свято дискотекою.
Свято вдалося !!!









 

четвер, 15 липня 2021 р.

" Книги у дарунок"


 Моя, Соколова,життя мого вічна колиска,

Ти в серці моєму, ти рідний мій батьківський край.

Куди б не закинула доля, далеко чи близько,

До тебе повернусь, ти завжди на мене чекай....

Добра традиція - дарувати книги бібліотеці зберігається та передається з покоління в покоління. Дари приватних осіб , авторів- це не лише одне з суттєвих джерел поповнення фонду  бібліотеки, а й яскраве свідчення опікування її долею. 

Перлиною подарованої   колекції  є книга  самого автора вихідця  із села Бартащука  Петра Антоновича ( Соколівський)" Оповідання" , про  неймовірні, літературно оформлені мемуари та безціні акценти переосмислення власного світу,які  відтепер представлені у вигляді оригінального письмового послання нащадкам.

"Хороша та книга, яку відкриваєш - смакуючи, а закриваєш — збагатившись", - сказав колись А. Олкотт. 

Дарування – це рух душі, безкорисна щедрість та добра воля дарувальника.

Щиро дякуємо!!!

Приходьте, читайте, знайомтесь з новинкою!!!



середа, 14 липня 2021 р.

"Літо бібліотеці"

 Для кожної дитини літні канікули – це найбільше свято, найкращий відпочинок. Бібліотека  опікується своїми користувачами та намагається забезпечити їхнє змістовне, цікаве, пізнавальне дозвілля з книгою.Протягом літнього періоду в бібліотеці ви зможете гарно відпочити відправитися в захоплюючу подорож по сторінках улюблених книг,прочитати яскраві дитячі журнали та газети, поспілкуватися з однолітками в мережі інтернет, пограти в пізнавальні ігри, переглянути цікаві мультфільми тощо.




 

 








пʼятниця, 25 червня 2021 р.

" Конституція - основа всіх основ"

28 червня 1996 року було прийнято першу в українській історії Конституцію незалежної держави України, яка остаточно закріпила правові основи нашої держави, її суверенітет і територіальну цілісність. Ця подія стала найважливішою в житті українського народу після проголошення 24 серпня 1991 року незалежності України і схвалення 1 грудня 1991 року всенародним голосуванням Акта проголошення незалежності України. Прийняття Конституції України логічно завершило процес становлення України як суверенної держави, що має свій Основний Закон. В рамках святкування Дня Конституції України в бібліотеці представлено книжкову - ілюстративну виставку "Конституція - основа всіх основ". На виставці представлена література, яка відображає найважливіші історичні моменти конституційного процесу на складному і довгому шляху державотворення України.