Про бібліотеку



                                               «Бібліотека-море книг,
                                                 Бібліотека-храм науки…
                                                  Переступайте цей поріг,
                                      Беріть скарби нетлінні в руки!»


У1926 році(за свідченням очевидців)в селі почали організовувати  роботу хати-читальні. Тут навчалися грамоти дорослі (Лікнеп) і читали художню літературу. Фонд бібліотеки на той час складав  понад 60 книг,брошур,газет,журналів. Особливо дуже читались твори українських класиків літератури: Б. Грінченко, М. Кропивницького, М. Старицького.
         Коли організовувався колгосп ,то в конторі колгоспу було відведено кімнату для бібліотеки,а книги видавали працівники контори по сумісництву.
В роки Великої Вітчизняної війни приміщення бібліотеки було зруйновано, багато літератури знищено.Після закінчення війни почалася робота по відордженню бібліотеки.
В  1957 році в селі під керівництвом  голови колгоспу Дрейчука О. Т. було побудовано сільський клуб,а в ньому виділено 2 кімнати для бібліотеки. І вже в  цьому році  в селі працювала бібліотека з книжковим фондом 2500 примірників книг. Для читачів в той період проводились голосні читання,організовувались книжкові виставки.
З1957р. по 1960р. працювала бібліотекарем Поліщук Л.І.  В  ці  роки  бібліотека  мала  звання« Бібліотеки  відмінної  роботи»
 На той час фонд бібліотеки становить 5000 примірників  книг. Пропаганда літератури проводиться  за  допомогою  різних  форм  роботи: усні журнали, перегляди літератури, бібліографічні огляд. Для   організації дозвілля сільського населення бібліотека організовувала і проводила літературні вечори, дитячі ранки,читацькі конференції.
З1960р. по1964р. працювала Гуменюк Г.П.
З1964р.по 1969р.-Іщук Л.К.
З1969р.по 1970-Пугач М. І.
В1970 році на посаду завідуючою Соколівської  бібліотеки було призначено Тицько Г. П..,  яка  пропрацювала   в бібліотеці  35 років. Наполегливою працею, високим професіоналізмом швидко здобула  заслужене визнання не тільки серед читачів бібліотеки,а й серед усіх жителів села.
Бібліотека  обслуговувала  працівників  і  спеціалістів  сільського господарства  безпосередньо  на  їх  робочих  місцях - на фермах,  тракторному  стані, на  буряківничому  полі, в городній  бригаді. Були  створені  пересувні  пункти  видачі  літератури,  де  колгоспники  могли  почитати  гатети,  журнали,  отримати  художню  або  галузеву  літературу. Проводилось інформування  спеціалістів – агрономів, зоотехніків.  Спільно з зав. клубом  видавалися  газети-  блискавки.  
В1978 році було проведено централізацію бібліотек,після чого сільська  книгозбірня змінює свій статус і стає бібліотекою-філіал. В бібліотеці естетично оформлені стенди, книжкові виставки привертали увагу відвідувачів,кількість яких постійно зростала,поступово збільшувався і книжковий фонд.
   З 2005 року  працює  бібліотекарем працює Якобнюк Г. К.   Основні функції,які виконує бібліотека: інформаційна, просвітницька, виховна.   Сільська бібліотека є джерелом інформації, де не лише можна  поповнити свої знання,але  і відпочити,поспілкуватися  з однодумцями,висловити найнеймовірніші погляди з упевненістю,що вони не будуть осміяні чи заборонені. Сільська  бібліотека проводить ряд масових заходів. З метою розкриття бібліотечного фонду,розвитку читацьких інтересів,в бібліотеці оформлені ілюстровані  книжкові виставки .В 2010 році в бібліотеці був проведений капітальний ремонт за рахунок підприємства АПНВП « ВІЗИТ», яим керують брати Юрчишині.
Сільська бібліотека знаходиться в приміщенні клубу,в центрі села. Займає дві кімнаті:  для збереження книжкового фонду, та кімната-абонемен, де  представлені нові надходження літератури і періодики.
Книжковий фонд бібліотеки-6768 прим., в тому числі книг-6134 прим. Бібліотечний фонд доповнює періодика.
В2011р. бібліотека працювала на забезпечення інформаційних потреб користувачів, на допомогу всебічному розвитку особистості,організацію відпочинку і дозвілля громади села з використанням всіх наявних ресурсів бібліотеки.
Бібліотека тісно співпрацює з органами місцевого самоврядування, школою, дитячим садочком та жителями села. 










З метою впровадження сучасних інформаційних технологій у бібліотечну справу, створення можливостей для користувачів доступу до ресурсів мережі Інтернет,бібліотека включилася до участі в конкурсі « Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до мережі Інтернету» за програмою «Бібліоміст», і стала переможцем конкурсу.
На сьогодні в бібліотеці відкрито Інтернет - центр – це три комп’ютери.
Користувачі бібліотеки мають можливість відвідати безкоштовно Інтернет - центр, а також поспілкуватися.
А також великою подією стало урочисте відкриття Інтернет-центру в бібліотеці.











Бібліотека обслужила 509 читачів,з них -75 юнацтво, 89-діти. Книговидача становить - 9622прим.  В т.ч.  дітям – 3700 прим.
Велику зацікавленість  у користувачів викликають постійно діючі книжкові виставки :
«Моя Соколова, немов перлина, в Подільськім милім чарівнім краю»
"Меценатив селі - покровителі, благодійники,партнери

«Подорожуйте сторінками нових книг…»
«Ми всі талановиті ---- ми  прагнемо творити»
Тематичні полиці:
«Ми всі господарі природи,тож бережімо її вроду»
«У світі казки» -
«Чорнобиль-це наша біль» - до дня пам’яті.
«Співачка досвітніх вогнів» - до 140-річчя зд.н. Л. Українки.
«Поезія-це завжди неповторність» - до 120-річчя з д.н. П. Тичини.
«Людина у космосі» - до дня космонавтики.
«Життя мов лебедина пісня» - до 155-річчя з д.н.І. Франка.
«Провісник долі України» - до д. н.                  Т. Шевченка.

«Роки війни - століття пам’яті» - до дня Перемоги.
У районному конкурсі до 140-річчя з дня народження Л. Українки « На крилах Лесиних пісень» читачі бібліотеки зайняли призові  місця.
Робота бібліотеки різноманітна. У співпраці з педагогічним колективом школи та учнями до знамених дат нашої держави   проводяться різноманітні заходи.
Урок мужності
«Любіть Україну, як вірні сини»











 
Виховна година«Афганськими дорогами»

Літературні  вечори  - «На крилах Лесиних пісень» , «Ми чуемо тебе Кобзарю крізь століття».







Літературно – музична композиція «Україна – моя неозора» до Дня незалежності України















 
Соколівська сільська бібліотека приймає активну участь у всіх масових заходах, які проходять за її межами.











        




Меценатами  та  покровителями   нашої  бібліотеки   є    брати  Юрчишині-  Петро Васильович  і Микола  Васильович.  Саме  їх  великій допомозі  бібліотека  стала   такою,  яка  вона  є  - сучасний  інформаційний центр  на  селі, з прекрасним  дизайном, інформаційним  забезпеченням  , інноваційними  технологіями.


Немає коментарів:

Дописати коментар