четвер, 16 січня 2025 р.

«Кіборги України. Хроніка та спогад»

 В бібліотеці презентовано книжкову вистаку « Пам’ятаємо кіборгів безсмертних».16 січня -  Всеукраїнський день пам’яті “Кіборгів”, Україна вшановує захисників Донецького аеропорту. Ця героїчна оборона, яка стала символом незламності та мужності українських військових, тривала 242 дні, "Кіборги вистояли, не витримав бетон", - фраза, яка увійшла в історію разом із подвигом українських бійців.З нагоди цієї дати в Соколівській гімназії проведено годину пам’яті «Кіборги України. Хроніка та спогад»,пройшов перегляд документального фільму «Кіборги».






вівторок, 7 січня 2025 р.

«Велетень нескореного духу»

 З нагоди  від дня народження Василя Стуса в бібліотеці   презентована  книжкова виставка «Велетень нескореного духу» та в Соколівській гімназії проведено стусівські читання.Василь Стус – легендарна постать, якій вдалося реалізувати свій талант за обставин, де інші “гаснуть” . Це була людина найбільших чеснот, життєвим кредом,  якої було “Караюсь, мучусь, але не каюсь”,  людина, яка остерігалась тихо говорити Правду.Письменник жив Україною, марив нею на чужині. Ця всепоглинаюча любов була сенсом його життя і відчувалася в кожній поетичній збірці. А їх у нього було шість: «Круговерть», «Зимові дерева», «Веселий цвинтар», «Час творчості – Dichtenszeit», «Палімпсести», «Свіча в свічаді».  Його поетичне слово нікого не залишає байдужим і є, безумовно, актуальним для сьогодення.Користувачі бібліотеки мають  можливість познайомитися з життєвим подвигом, творчістю і всенародним визнанням Василя  Стуса. Адже він належить до плеяди митців, чиє життя – це « дорога через терни до зірок».





 



неділя, 5 січня 2025 р.

«Хай плещуть хвилями поетові слова»

З нагоди 90-річчя від дня народження  великого сина українського народу Василя Симоненка (1935 – 1963)  в бібліотеці презентовано книжково-ілюстративну виставку  «Хай плещуть хвилями поетові слова». Доля відміряла поету неповних двадцять дев’ять літ, однак він прожив їх яскраво і повноцінно. Своєю гарячою і пристрасною натурою, великий патріот своєї Вітчизни, Василь Симоненко увійшов у літературу як поборник правди і добра. Василь Стус казав, що «на голос Симоненка, найбільшого шістдесятника із шістдесятників, поспішала молодь. Час поспішав так само». Крім віршів, Симоненко писав сатиру, новели,  був автором  численних статей, рецензій, публікацій. Виставка презентує  збірники поезій різних років видання, прозові твори, статті, щоденник, листи поета.