пʼятниця, 20 грудня 2024 р.

" Новорічні свята"

 В ці святкові дні в бібліотеці презентовано  книжкову виставку «Сяйво новорічних та  різдвяних свят»,в школі проведено квест- гру «Новорічні свята». Виставка зацікавить незвичайними рецептами новорічних та різдвяних страв, допоможе прибрати новорічну ялинку власноруч створеними прикрасами, розкаже про історію виникнення вітальної листівки. Вітаємо  своїх читачів  з наступаючим  Різдвом Христовим! Бажаємо всім  міцного здоров’я, радості, щастя, миру, добра, благополуччя та достатку.  Завітайте до нас і створіть собі святковий настрій!





 



субота, 14 грудня 2024 р.

«Чорнобиль немає минулого часу»

 В бібліотеці презентовано виставку спогад «Чорнобиль немає минулого часу». Щороку – 14 грудня, в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. В цьому році ми відзначаємо 38 років від дня, коли сталася найбільша техногенна катастрофа ХХ сторіччя – аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, яка зачепила життя мільйонів людей. Пам’ять про Чорнобильську трагедію, про села й міста, яких сьогодні вже немає на карті, про героїв-ліквідаторів, які собою захистили Україну і світ від ядерної стихії, непокоїтиме не тільки нинішні, а й майбутні покоління. Вічна слава ліквідаторам, які вступили в боротьбу з атомом і перемогли! Вічна пам’ять тим, хто пішов у небуття заради продовження життя на землі.



субота, 7 грудня 2024 р.

« З днем Святого Миколая»

 Святий Миколай був одним із найшановніших серед українців святих. Загально відомо, що на це свято було прийнято робити дітям подарунки, які клали під подушку в ночі. З нагоди свята Миколая створено книжкову виставку « З днем Святого Миколая», проведено квест-гру «Святий Миколай до нас завітай».






«Українська хустка - мамин оберіг»

 Щороку, 7 грудня, відзначається Всесвітній день української хустки. Це неофіційне свято, яке з'явилося 2019 року, покликане об'єднати жінок різних професій, віку та національностей для збереження українських традицій. День хустки символізує об’єднання жіночих поколінь, передавання хустки від матері до доньки як цінності, плекання українських традицій та звичаїв. У давнину хустка символізувала оберіг та була обов’язковою для носіння заміжніми жінками. З метою більше ознайомитися з традиціями та цікавими фактами про українську хустку, презентовано книжкову виставку інсталяцію «Українська хустка - мамин оберіг».




«Ми щит і меч твій,Україно»

6 грудня  відзначається День Збройних сил України – це насамперед почесне свято тих, хто захищає нашу державу, опікується про безпеку та зміцнення обороноздатності країни. Це день сміливих військовослужбовців, завдяки незламному духу яких Україна залишається суверенною незалежною державою.  В бібліотеці презентовано книжкову виставку «Ми щит і меч твій,Україно» Низький уклін і світла пам'ять тим, хто віддав своє життя за нашу незалежність, нашу свободу. Українці завжди пишаються Збройними силами і вірять в них!

Віримо в перемогу ЗСУ! Слава Україні! Героям Слава!






 

вівторок, 3 грудня 2024 р.

" Ти не один у цьому світі"

 Книжкова виставка "Щоб у душі не гаснув вогник мрій". 3 грудня в Україні та світі відзначають Міжнародний день людей з інвалідністю, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році.Цього дня світова спільнота привертає увагу до успіхів в побудові інклюзивного середовища, нагадує про толерантність, гідність, людяність та рівні права.Книги, представлені на цій виставці, сприятимуть подоланню бар'єрів соціальної ізоляції людей з інвалідністю та забезпеченню їхніх прав на гідне й повноцінне життя. Ці видання допоможуть подолати відчай, знайти шлях до реалізації бажань та досягти омріяного, виявлять приховані перешкоди, що заважають здійснити задумане, і відкриють двері до нових можливостей. Адже кожна людина прагне добра, світла, надії та віри.






субота, 30 листопада 2024 р.

«Свято Андрія:звичаї,традиції».

 30 листопада      У цей день українці святкують День одного з дванадцяти апостолів –  Андрія Первозванного. І хоч Андрій Первозванний – християнський святий, але в народній традиції звичаї і обряди в цей день мають дохристиянський характер: угадування майбутньої долі, заклинання, ритуальне кусання калити та багато іншого.  Андріївські вечорниці – одна з найцікавіших українських традицій, що крізь віки дійшла до нашого часу. В бібліотеці діє книжково -  ілюстративна виставка « Андрію, Андрію даруй  нам надію», проведено народознавчу годину «Свято Андрія:звичаї,традиції».








пʼятниця, 29 листопада 2024 р.

"Стоп насильству"

 Щорічно в Україні з 25 лістопада до 10 грудня проводиться акція “16 днів проти насильства”. Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. У період повномасштабного військового вторгнення питання проявів насильства набуло нового жахливого змісту. Щоденні психотравмуючі ситуації часто супроводжуються насильством різних форм. В бібліотеці оформлено виставку огляд "16 днів проти насильства",проведено бесіду"Стоп насильству".





середа, 27 листопада 2024 р.

" Слово Григорія Косинки"

 Сьогодні минає 125 років з дня народження Григорія Михайловича Косинки – українського прозаїка, перекладача, письменника-новеліста початку 20 століття. Це людина з великої літери, творчість якої була реабілітована лиш після смерті їх творця в кінці минулого століття. Проза Григорія Косинки відзначається правдивістю і гостротою відтворюваних життєвих конфліктів. У його творах змальовуються трагічні події української революції 1917-21 рр. За життя автора було опубліковано близько двадцяти збірок новел і оповідань. В бібліотеці оформлено книжкову ілюстративну поличку  "Косинка Григорій – видатний український письменник,перекладач".



пʼятниця, 22 листопада 2024 р.

«Голодомор - скорбота в серцях поколінь»

 День пам'яті жертв Голодомору. Вшанування пам'яті жертв сталінського режиму відбувається під час повномасштабної війни росії проти України. Знову проти українців росіяни застосовують геноцидні практики. Адже вони в цій війні переслідують ту саму мету, що й під час Голодомору 1932–1933 років – знищення української ідентичності та української нації.З метою вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні у  бібліотеці презентовано книжкову виставку-реквієм «Плаче серце чорним болем», на якій експоновані книги та посібники, що розповідають про причини та наслідки голодоморів1932-1933 років. Презентуючи книжкові видання, вкотре нагадали, що треба свято берегти пам’ять про ті страшні події, усвідомлювати трагізм долі рідного народу.

Світла пам'ять кожному.








середа, 20 листопада 2024 р.

" День Гідності і Свободи"

 В21 листопада ми відзначаємо День Гідності і Свободи. Цей день – символ боротьби і перемоги, символ єднання заради найвищих ідеалів цивілізованого світу. Всупереч жорстокому тиску антидемократичного режиму українці об ’єдналися і відстояли своє право на вибір достойного життя та майбутнього. Революція Гідності повернула людям віру у цінності свободи, гідності, та самопожертви, а також кинула виклик диктаторству, подвійним стандартам, корупції. В бібліотеці оформлено книжково-ілюстративну виставку “Прагнення до свободи вчора,патріотизм і нездоланність сьогодні,вільна Україна - завтра”,пройшов перегляд документального фільму “Вогнехреща”.





 

 бібліотеці оформлено книжково-ілюстративну виставку “Прагнення до свободи вчора,патріотизм і нездоланність сьогодні,вільна Україна - завтра”,пройшов перегляд документального фільму “Вогнехреща”. В бібліотеці оформлено книжково-ілюстративну виставку “Прагнення до свободи вчора,патріотизм і нездоланність сьогодні,вільна Україна - завтра”,пройшов перегляд документального фільму “Вогнехреща”.



вівторок, 19 листопада 2024 р.

" Читаємо про мужність"



 19 листопада ми згадаємо сумний день - 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну. Це - 1000 днів стійкості, мужності та неймовірної єдності всього українського народу. 1000 днів, протягом яких кожен українець, незалежно від місця, віку чи професії, став частиною великої боротьби за свободу.Цей день - нагадування про нашу силу, про нескореність і віру в перемогу. Разом, завдяки нашим захисникам і захисницям, підтримці волонтерів та кожного з нас, ми пройшли цей шлях і продовжуємо йти далі. Схиляємо голову перед тими, хто віддав своє життя, і дякуємо всім, хто бореться сьогодні за наше мирне завтра!В бібліотеці презентовано книжкову виставку " Читаємо про мужність"






 

 




пʼятниця, 15 листопада 2024 р.

" Шлях до толерантності"

  Всесвітній день толерантності.Толерантний світ - гармонійний світ! Всі ми різні - всі ми рівні!!!Толерантність - милосердя. Міжнародний день толерантності - в цей день кожен зобов'язаний задуматися над своїм ставленням до інших, адже ми повинні поважати людей, вміти підтримувати один одного, прислуховуватися до іншої думки.







середа, 13 листопада 2024 р.

«Чародій сміху Остап Вишня»

 До 135-річчя від дня народження геніального українського гумориста й сатирика Остапа Вишні бібліотека  презентує виставку «Чародій сміху  Остап Вишня», на якій представлено його твори та відомості про творчий шлях. Остап Вишня – письменник для мільйонів. За його життя тільки в Україні вийшло понад сто збірок його творів, найпопулярніші з них витримали по три-шість видань.Сатирик, гуморист, майстер в цьому жанрі, він вирізнявся з-поміж когорти інших майстрів «смішного» та комічного своїм поглядом на життя – він зумів через сміх розкрити глибокі проблеми суспільства. Світ сатири та гумору мав для Вишні особливий сенс – засіб критики та одночасно способи втішення й розради для людей.

 

вівторок, 12 листопада 2024 р.

«Читаю попри все»

 Онлайн-фотоконкурс «Читаю попри все», організований Вінницькою обласною бібліотекою для дітей та юнацтва ім. Івана Франка, завершився. У конкурсі взяли участь користувачі бібліотеки-філії с.Соколова: Мухомора Марина Андріївна,Качановецький Максим Миколайович,Фаріон Іванна Юріївна. Дякую всім за участь у конкурсі.