пʼятниця, 31 січня 2025 р.

«Провідник у світ дитинства»

 До 95-річчя від дня народження всіма улюбленого дитячого письменника Всеволода Нестайка. Всеволод Нестайко - унікальне явище в історичній долі української книжки: він єдиний із прозаїків, який писав веселі і повчальні історії тільки для дітей. В Соколівській гімназії проведено бібліографічний урок для здобувачів освіти 5-6 класів «Провідник у світ дитинства», за твором  письменника «П’ятірка з хвостиком». В цьому році  40 років з часу публікації  цієї повісті. За 55 років літературної діяльності він написав більше 30 повістей, романів і збірок оповідань, частина яких увійшла до золотого фонду дитячої літератури України. Твори Всеволода Нестайка вирізняються яскравими персонажами, веселими і захоплюючими пригодами, фірмовим авторським гумором, а також повчальними історіями, які виховують в дітях тільки позитивні якості.







середа, 29 січня 2025 р.

«Пам’ять про Крути»

 29 січня Україна відзначає День пам’яті Героїв Крут. До цієї сумної, але славетної сторінки нашого літопису бібліотека презентує книжкову виставку-реквієм «Пам’ять про Крути», в Соколівській гімназії пройшла година пам’яті «Вони загинули за Україну». Цього дня ми віддаємо шану стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як і сьогоднішні захисники України, стали на захист української держави та зупинили нападника. Бій під Крутами – трагічна і важлива подія в історії нашої країни, яка нагадує про боротьбу за незалежність України. Історія, як відомо, повторюється – сьогодні ми продовжуємо тримати оборону від російської навали. 









понеділок, 27 січня 2025 р.

" Символ віри і надії"

28 січня-день затвердження державного прапора України.З нагоди 33-річчя цієї визначної події у  бібліотеці діє книжкова виставка «З неба та сонця наш прапор ясний». Представлені документи розкривають історичні витоки становлення національного прапору, ґенезу трансформацій, його утвердження і використання як Державного прапору України. Державний Прапор як символ країни є втіленням національної єдності, чесності та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення. В усі віки і в усіх народів держаний прапор був однією з найвищих і найшанованіших святинь.



 

пʼятниця, 24 січня 2025 р.

«Голокост біль втрачених поколінь»

 З нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту в бібліотеці презентовано  книжково-ілюстративну  виставку – факт  «Голокост. Цього не можна забути», пройшов перегляд документального фільму «Голокост біль втрачених поколінь».27 січня весь світ вшановує пам’ять загиблих в роки Голокосту – жахливої трагедії, жертвами якої стали близько шести мільйонів євреїв.Голокост  – це тотальний та систематичний геноцид , ініційований нацистським режимом. Найбільше він торкнувся людей єврейської ідентичності, але водночас охопив й інші етнічні та соціальні групи. В Україні було розстріляно понад півтора мільйона людей, але й до сьогодні дослідники не мають точних даних щодо справжньої кількості знищених нацистами євреїв та ромів. Їх знищували просто через те, що вони були іншими, мали інші уподобання. Так само як зараз знищують нас… бо  ми Українці! Пам’ять про такі події допоможе людству об’єднати зусилля для того, щоб нічого подібного не трапилося знову.




 


середа, 22 січня 2025 р.

«Одна Єдина Соборна Україна»

 В бібліотеці презентовано книжкову виставку «Одна Єдина Соборна Україна»,всі установи Соколівської громади прийняли участь у патріотичній ході"«Єдність землі, єдність сердець!». Соборність – це єдність, неподільність усіх територій України, духовна єдність українців, які проживають на території України, а також єдність усіх громадян України незалежно від національності та віросповідання, спрямована на утвердження справжнього суверенітету і незалежності України. Для України соборність – це єдність у багатоманітності, об’єднання навколо української державності й ідентичності. Ідея територіальної цілісності країни поєднується з ідеями духовної згуртованості. Тож соборність невіддільна від державності, суверенітету й незалежності нації – фундаменту для побудови демократичної держави. В умовах сучасної російсько-української війни соборність набуває більшого символізму та гостроти, адже нині, як ніколи, українцям потрібно об’єднатися заради майбутнього.






 

четвер, 16 січня 2025 р.

«Кіборги України. Хроніка та спогад»

 В бібліотеці презентовано книжкову вистаку « Пам’ятаємо кіборгів безсмертних».16 січня -  Всеукраїнський день пам’яті “Кіборгів”, Україна вшановує захисників Донецького аеропорту. Ця героїчна оборона, яка стала символом незламності та мужності українських військових, тривала 242 дні, "Кіборги вистояли, не витримав бетон", - фраза, яка увійшла в історію разом із подвигом українських бійців.З нагоди цієї дати в Соколівській гімназії проведено годину пам’яті «Кіборги України. Хроніка та спогад»,пройшов перегляд документального фільму «Кіборги».






вівторок, 7 січня 2025 р.

«Велетень нескореного духу»

 З нагоди  від дня народження Василя Стуса в бібліотеці   презентована  книжкова виставка «Велетень нескореного духу» та в Соколівській гімназії проведено стусівські читання.Василь Стус – легендарна постать, якій вдалося реалізувати свій талант за обставин, де інші “гаснуть” . Це була людина найбільших чеснот, життєвим кредом,  якої було “Караюсь, мучусь, але не каюсь”,  людина, яка остерігалась тихо говорити Правду.Письменник жив Україною, марив нею на чужині. Ця всепоглинаюча любов була сенсом його життя і відчувалася в кожній поетичній збірці. А їх у нього було шість: «Круговерть», «Зимові дерева», «Веселий цвинтар», «Час творчості – Dichtenszeit», «Палімпсести», «Свіча в свічаді».  Його поетичне слово нікого не залишає байдужим і є, безумовно, актуальним для сьогодення.Користувачі бібліотеки мають  можливість познайомитися з життєвим подвигом, творчістю і всенародним визнанням Василя  Стуса. Адже він належить до плеяди митців, чиє життя – це « дорога через терни до зірок».





 



неділя, 5 січня 2025 р.

«Хай плещуть хвилями поетові слова»

З нагоди 90-річчя від дня народження  великого сина українського народу Василя Симоненка (1935 – 1963)  в бібліотеці презентовано книжково-ілюстративну виставку  «Хай плещуть хвилями поетові слова». Доля відміряла поету неповних двадцять дев’ять літ, однак він прожив їх яскраво і повноцінно. Своєю гарячою і пристрасною натурою, великий патріот своєї Вітчизни, Василь Симоненко увійшов у літературу як поборник правди і добра. Василь Стус казав, що «на голос Симоненка, найбільшого шістдесятника із шістдесятників, поспішала молодь. Час поспішав так само». Крім віршів, Симоненко писав сатиру, новели,  був автором  численних статей, рецензій, публікацій. Виставка презентує  збірники поезій різних років видання, прозові твори, статті, щоденник, листи поета.