пʼятниця, 28 березня 2025 р.

«Загадковий світ книжок Марини Павленко»

 30 березня виповнюється 50-та річниця від дня народження української поетеси, письменниці, художниці, педагога Марини Степанівни Павленко. Тож з цієї нагоди, в бібліотеці  оформлено книжкову виставку-персоналію «Загадковий  світ книжок Марини Павленко», на якій представлені твори письменниці, що користуються великою популярністю. Серед них - повісті «Домовичок з палітрою», «Домовичок повертається»; «Чи шкідливо ходити покрівлями гаражів», збірка казок «Півтора бажання». А також – серія книжок про Русалоньку із 7-В. І хоча творчий доробок письменниці налічує численні вірші для дорослих, серед читацької аудиторії відома насамперед завдяки своїм творам для дітей. Запрошуємо на гостину любителів пригод та таємниць.



четвер, 27 березня 2025 р.

«З книгою до перемоги»

У березні є одне гарне свято книги – Всеукраїнський тиждень дитячого читання, яке неможливе без дитячих дзвінких голосів, сміху, гумору та книг. Всеукраїнський тиждень дитячого читання – це яскравий тиждень неперевершених книжкових вражень, що проходить цього року під гаслом «З книгою до перемоги». Презентація книжкової виставки, перегляд дитячих журналів та газет,казкова  ігрова година «Веселі ерудити»,,перегляд мультфільмів.Діти залюбки занурилися в казково - книжкову країну. Усі присутні з задоволенням відповідали на питання вікторини, малювали улюблених казкових героїв. Діти не лише розважалися, а й дізналися багато нового й цікавого.Тиждень дитячого читання ще не закінчився. Приходьте до бібліотеки, щоб поринути в цікавий світ книги! Великий світ навколо нас складається не тільки з комп’ютерів і мобільних телефонів, задовго до їх створення існувало і досі існує справжнє диво – Книга.












«Театр:традиції,історія, сьогодення»

27 березня – Міжнародний день театру. В бібліотеці діє книжкова виставка «Театр:традиції,історія, сьогодення» . Театр, театральне мистецтво, багато століть для людства котре вже має у 21 столітті телебачення, Інтернет, є незмінно улюбленим, особливим, часом загадковим видом мистецтва, без якого ми не уявляємо свого життя.Театр – це завжди атмосфера свята, духовності, високої культури.Усім відомий вислів Уільяма Шекспіра – «Весь світ – театр, а люди у ньому – актори...» коротко і як найповніше характеризує зв’язок театр з реальним життям. 



середа, 26 березня 2025 р.

" Весняний благоустрій"

 Весняний благоустрій – це чудова традиція, яка допомагає зробити громаду чистішою та привабливішою після зими, створює комфортніші та привабливіші умови для життя. Зовнішній вигляд  прилеглої території є візитною карткою будь-якої  установи. Саме тому працівники сільського будинку культури,бібліотеки,пункту здоров’я  приділяють значну увагу питанню благоустрою і впорядкуванні прилеглої території,очищення від сухої трави та опалого листя, здійснюється обрізка дерев та кущів, посів квітів. Давайте разом дбати про чистоту навколо себе. Краса починається з кожного з нас!






 

 

субота, 22 березня 2025 р.

«Водні ресурси планети – джерело життя»

 22 березня – Всесвітній день водних ресурсів. До Всесвітнього дня водних ресурсів і з метою формування екологічної свідомості та культури в бібліотеці  підготовлено книжкову виставку «Вікно у природу». Цей міжнародний захід входить у стратегічний план дій ООН, спрямованих на охорону і розвиток навколишнього середовища. Основна його мета – закликати країни всього світу до вирішення глобальної проблеми нестачі питної води на планеті, сприяти збереженню водних ресурсів на національному рівні, об'єднати громадськість, владу і бізнес навколо проблем, пов'язаних із необхідністю захисту водойм.



 

" Ти унікальний-і це твоя суперсила"

 21 березня відзначається Всесвітній день людей з синдромом Дауна. Всі охочі можуть приєднатися до флешмобу "Lots of soks" та підтримати - одягнувши яскраві непарні кольорові шкарпетки.





пʼятниця, 21 березня 2025 р.

«Поезії дивнії чари»

 21 березня - Всесвітній день поезії. В бібліотеці презентовано книжкоу виставку «У кольорах поезії», в Соколівській гімназії  зі здобувачами освіти проведено літературну годину «Поезії дивнії чари».Поезія, як віршована мова, народилася ще на зорі людської цивілізації, тож з усіх видів словесного мистецтва вона найдавніша. Поетичне слово має унікальну здатність створювати душевний настрій людям: радує та дивує, дарує цілий водограй позитивних емоцій та наповнює життя новим змістом. День поезії покликаний об’єднати всіх людей, відданих віршам.






середа, 19 березня 2025 р.

«Королева української поезії»

 19 березня святкує свій день народження українська поетеса - шістедисятниця, диседентка Ліна Костенко, якій виповнюється 95 років. В бібліотеці презентовано книжкова виставка до дня народження Ліни Василівни Костенко «На одному подиху з весною»,в Соколівській гімназії з учнями проведено літературну годину «Королева української поезії».Ліна Костенко –  лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка та багатьох інших відомих відзнак. Вона також активно займається громадською діяльністю, захищаючи права людей та підтримуючи українську культуру та мову. Сьогодні ми вшановуємо талановиту письменницю та поетесу, яка своїми творами надихає, розчулює та залишає слід у серцях читачів. Бажаємо Ліні Костенко міцного здоров’я, довгих і плідних років життя та нових творчих здобутків!






 

вівторок, 18 березня 2025 р.

«Поетичний світ Максима Рильського»

 До 130-річчя від дня народження Максима Тадейовича Рильського в бібліотека діє експрес-виставку « У нього кожне слово – це перлина», в Соколівській гімназії для учнів проведено бібліотечний урок «Поетичний світ Максима Рильського». Максима Рильський – поет, великий і цілком самобутній, з дитинства безмежно закоханий у своїх великих попередників – Шевченка, Міцкевича, – він і сам став неперевершеним майстром українського поетичного слова.Максим Тадейович Рильський є автором дуже багатьох творів про природу, любов до рідної мови, своєї Батьківщини, повагу до праці. Твори поета охоче читають і дорослі,і малі. На сьогоднішньому уроці ми ближче ознайомимося із життєвим і творчим шляхом поета, прочитаємо його твори, що допоможуть зазирнути у душу цієї талановитої людини. А саме познайомимося з життям і творчістю М.Т. Рильського.





пʼятниця, 14 березня 2025 р.

«Герої нескореної України»

 Щороку 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Цей день встановлено Постановою Верховної Ради України від 17 січня 2017 року на вшанування мужності та героїзму захисників незалежності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань. Сьогодні українські добровольці – це символ звитяги, самопожертви та героїзму.З метою вшанування добровольчого руху розгорнута книжково-ілюстративна виставка-бесіда «Доброволець – герой сьогодення». Експозиція вміщує матеріали, які розкривають історію добровольчого руху в Україні, відтворюють реальні факти і події великої війни очима учасників бойових дій а також художні видання. 

Безмежно дякуємо усім, хто за покликом серця боронить суверенітет та територіальну цілісність нашої держави! Ваша готовність добровільно стати на захист України є вирішальною запорукою нашої перемоги!



вівторок, 11 березня 2025 р.

«Пам'ять – нетлінна. Подвиг – незабутній»

 «Пам'ять – нетлінна. Подвиг – незабутній».11 березня 81-річниця вигнання  нацистських окупантів з села Соколови. Пройшла година пам’яті з покладанням  пам’ятної гірлянди до братської могили та пам’ятника загиблим воїнам  у Другій світовій війні. Під час заходу вшанували хвилиною мовчання пам’ять полеглих героїв Другої світової війни та полеглих героїв, які сьогодні боронять рідну Україну. Слава Україні! Героям Слава!



 


субота, 8 березня 2025 р.

«Шевченко – наш. Він для усіх століть»

 До 211-тої річниці від дня народження великого Кобзаря
в бібліотеці презентовано книжково – ілюстративну виставу «Шевченко – наш. Він для усіх століть»
. З плином часу ми все більше переконуємося, що творчість Тараса Шевченка – то одкровення, які він висловив на адресу минулих, сучасних і прийдешніх поколінь українців. Він пробуджував любов до України, кликав сильних на подвиги, уселяв у слабких надію й віру. Т.Г. Шевченко – завжди сучасний, актуальний, щоразу звертаючись до його слів, нові покоління знаходять у них потрібне, цікаве, злободенне. Збагнути цей феномен – складне завдання. І розв’язати його можна, лише постійно звертаючись до рядків із творів Кобзаря. Ми повинні завжди пам’ятати про генія українського народу.

 



пʼятниця, 7 березня 2025 р.

«Видатні жінки українки»

8 березня весь світ  відзначає Міжнародний  день прав жінок і миру. В бібліотеці діє книжкова виставка «Видатні жінки українки». Своєю багатогранною діяльністю видатні українські жінки вплинули на розвиток і становлення української держави. Вони внесли вагомий вклад в культуру, мистецтво, освіту, спорт, науку, літературу і багато інших сфер життя України. А також протягом усієї багатовікової історії щиро вболівали за свою країну та її соціально-економічний розвиток. За збереження своєї окремішності та самобутності мови й культури могутньо лунали голоси Олени Пчілки, Марка Вовчка, Ганни Барвінок, Ольги Кобилянської, Христі Алчевської, Уляни Кравченко, Марійки Підгірянки, Лесі Українки, Ліни Костенко та ін.. Українська жінка в очах світу є символом незламності та сили духу, яка вшановує визначне жіноцтво, яке жертвуючи життям, добробутом, спокоєм, зробили та роблять неоціненний внесок у розвиток суспільства, у боротьбі за незалежність Батьківщини, примножують її славу досягненнями у науці, мистецтві, різних ділянках економіки й культури. Сьогодні українки теж не стоять осторонь перед війною та ворогом, захищаючи свою державу на полі бою.




середа, 5 березня 2025 р.

«У світі байок Леоніда Глібова»

 До 198-річчя від дня народження українського поета, байкаря, журналіста, видавця Леоніда Глібова в бібліотеці  презентовано  виставку - портрет «У світі байок Леоніда Глібова». Поет добре пам’ятав, коли вперше почув байки Езопа і як вони зачарували його своєю строгістю форми, незвичайною змістовністю, чаруючим ритмом. Промайнуть роки навчання – і Леонід Глібов стане великим майстром баєчного жанру. Усе життя поета-байкаря буде сповнене напруженою творчою працею, щирим бажанням допомогти  знедоленому трудовому люду. На виставці представлена творчість письменника, література про його життєвий шлях, а також великий вибір книг інших авторів, спадкоємців жанру.



 



субота, 1 березня 2025 р.

«З любов'ю до дикої природи»

 В бібліотеці оформлено книжкову виставку«З любов'ю до дикої природи», в Соколівській гімназії зі здобувачами освіти проведено екологічну годину «Світ природи дивний та прекрасний».Просто любити природу і милуватися її красою – мало. Треба бути для неї другом і добрим господаремТакі екологічні розваги надзвичайно подобаються дітям, а інтерес до здобуття нових знань зростає. Про це та багато іншого можна дізнатися з книг про природу, її багатства та дива. Завітайте, і ми радо допоможемо вам знайти цікаву книгу.